Moje štyri roky s Milvou

Pridal

Milva – stále pomerne neznáma vlasová kozmetika (…teda na rozdiel od tých, čo bežne dostať v drogérii), no mnohými používateľkami tak veľmi ospevovaná.

Milva je vlasová kozmetika, ktorá žne v Bulharsku úspech už dlhé roky. Je vyrobená z prírodných zložiek, ktoré šikovne kombinuje s ich pomocnými látkami.
Všetky výrobky od tejto firmy sa zameriavajú na rôzne dermatologické problémy, čiže každý zákazník tu vie nájsť niečo priamo na svoje potreby.

Vyrábajú šampóny, vlasové vody, kondicionéry, masky, mydlá, mlieka, vazelíny či rôzne mastičky.

Zdroj: Facebook Milva Slovensko

Milvu vyhľadávajú hlavne zákazníčky, ktorých hlavným problémom je rast vlasov a ich vypadávanie. O tom, že každý z ich výrobkov podporuje okrem iného aj rast vlasov, vám písať asi nemusím. Poďme sa teraz pozrieť na šampón, po ktorého použití začali moje vlasy rásť ako začarované.

Od mala som mala jemné a nie veľmi husté vlasy. V dvanástich rokoch ma ocko naložil do auta, zaviezol ku kaderníčke a vtedy dlhé, no slabé blond vlasy mi nechal ostrihať. NAKRÁTKO. Čo vám poviem, plakala som v kresle a plakala aj kaderníčka, čo mi moje zlaté vlasy strihala. Krátky strih som mala až po druhý ročník na strednej škole.
Celých päť rokov som si svoje krátke vlasy nechávala pravidelne podstrihnúť.
Na konci druhého ročníka som sa rozhodla, že krátkych vlasov mám dosť a začala som s pestovaním. Ku kaderníčke som chodila už len sporadicky, podstrihnúť končeky a odstrihnúť čo odstávalo.
Vo štvrtom ročníku som mala vlasy ledva po plecia a čím boli vlasy dlhšie, tým pomalšie rástli.

Ilustračné foto

Vlasy mi narástli za dva mesiace ani nie o jeden centimeter. Navyše, čo aj narástlo, to sme rozštiepené odstrihli. Skúšala som čokoľvek. Rôzne vody, babské recepty a aj vitamíny podporujúce rast vlasov (o tých v ďalšom článku).

V marci 2015, po dlhom a dôkladnom googlení som našla stránku,na ktorej predávali práve Milvu. Vybrala som si šampón v 250 ml balení (na skúšku, veď čo ak by nesadol…) a objednala.
O dva dni mi kuriér do práce priniesol balíček a v ňom Chinínový šampón a chinínovú vodu na vlasy. Pamätám si ešte ako dnes, že keď som ho ovoňala išla som doslova do kolien. Hneď v ten večer som si ním prvý krát umyla vlasy.

Po prvom umytí som zostala málinko vydesená, pretože vlasy som mala tvrdé, nepoddajné a skoro som v nich zlomila hrebeň. No na to Milva upozorňovala (ich šampóny neobsahujú silikóny ani syntetické oleje). Pri ďalšom umytí som už použila kondicionér.
Ani neviem ako a sedela som pri počítači a objednávala ďalšie, tento krát pol litrové balenie.

Chinínový šampón a chinínová vodička s rozprašovačom od Milvy

Výsledky boli viditeľné už po mesiaci, kedy som na kefe deň odo dňa po česaní nachádzala menej a menej vlasov. Po dvoch mesiacoch som začala byť ako slniečko so zástupmi nových vláskov a zmenu už bolo poznať aj na dĺžke.
Kým predtým mi vlasy podrástli za dva mesiace ledva o centimeter, zrazu mi narástli o dva centimetre za jeden mesiac. A tak som Milvu použivala ďalej a medzi tým začala chinínový šampón používať aj moja maminka. Jej tie vlasy rastú neskutočne rýchlo.

Pred rokom (po troch rokoch používania) sa mi začali z ježkového šampónu tvoriť lupiny a tak som ho po dlhodobom používaní začala striedať so žihľavovým šampónom.
Ja som vždy mala rada žihľavové šampóny a do tohoto som sa priam zamilovala. (Možno ešte o kúsok viac ako do chinínového).
Vďaka obmieňaniu šampónov som lupín mala menej ale predsa som ich ešte mala. Rozhodla som sa vymeniť žihľavový šampón za chinínový úplne.

Žihľavový šampón od Milvy

Ani po vysadení chinínového šampónu mi vlasy neprestali rásť a ani nezačali viac vypadávať, čo ma predsvedčilo o tom, že ide doslova o zázračné šampóny.

Po ďalšom polroku používania žihľavového šampónu som ďalší polrok trošku experimentovala. Skúsila som šípkový šampón, z ktorého som bola tiež nadšená. Krásna vôňa, konzistencia tak akurát a aj tie moje vlasy vydržali umyté o čosi dlhšie.
Otestovala som aj šampón Huma a Pivné droždie.

Šípkový šampón a pivný šampón od Milvy

Ako posledné som vyskúšala štyri novinky: Milva šampón s arganovým olejom a biokeratínom, Milva šampón s makadámiovým olejom a chinínom, Milva šampón s extraktom z cesnaku a chinínu a Milva šampón s extraktom cesnaku a babassu olejom.

Štyri voňavé novinky od Milvy

A ako obstáli?
To vám napíšem už čoskoro!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *