Moja šálka čaju

Pridal

„Na pitie čaju je vždy vhodná doba.” (Lewis Carroll)

A ja práve ním začínam vždy svoj deň ? Sáčkový či sypaný, bylinkový alebo ovocný ? Kávu do seba lejem len málokedy a keď už, tak len z kávovaru. “Neska” mi nejako vôbec nechutí. Zato čaju dokážem vypiť na litre. ??? Aj na jeseň som sa tešila len z toho dôvodu, že si vždy uvaríme za krčah čierneho čaju s citrónom a bazovým sirupom – to je Vám, dámy a páni, poriadna mňamka.

Vždy som mala problém dodržiavať pitný režim. Jeden deň som stiahla na hlt liter-a-polku minerálky a ďalších päť dní skoro nič. Viete si to predstaviť. Nemalo to dobrý vplyv na pleť (my ženy by sme vedeli hovoriť), na metabolizmus a tak celkovo na fungovanie tela.

Hovorí sa, (alebo ja hovorím?) že zvyk trvá len 21 dní. Keď tých 21 dní prísne dodržiavate režim, potom Vám to príde už ako samozrejmosť. Tak to bolo aj s mojím pitím (nealka). Po troch týždňoch, keď som mala v každej izbe šálku, aby kdekoľvek som sa premiestnila som mala na očiach pohár a vždy, keď som prešla okolo som si odpila aspoň hlt… po troch týždňoch mi to prišlo už ako prirodzené. Akurát si pohár nosím všade so sebou, aby drahého netriafal šľak, že mám v každej miestnosti minimálne jeden ? po dome šálka, na cesty termohrnček.

Niekomu to možno príde ako divné, no verte, medzi Vami “normálnymi” sú aj ľudia ako ja. Pre ktorých je vypiť pohár vody boj s nechutenstvom. Lebo presne tak to bolo u mňa. Nemala som chuť a ani potrebu sa napiť. Mohlo byť aj 40°C, jednoducho nie!..

Čo uprednostňujete vy? Kávu alebo Čaj? ☕↔️? A aký je Váš obľúbený druh čaju/kávy? Dajte mi vedieť! ? zaujíma ma Váš názor ??

Prajem vám krásnu stredu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *