King Barber Bystrica – Barber Shop na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Pridal

Barber Shop. Čo si pri tomto slovnom spojení predstavíte?
Ja osobne veľké, čierne, kožené, pohodlne vyzerajúce kreslo s opierkami na ruky, Barbera s dokonale upraveným zovňajškom, v košeli s vyhrnutými rukávmi, ktorý drží v ruke britvu a usádza si Vás do toho veľkého kresla, aby ste sa aspoň na chvíľu, milí páni, nechali hýčkať.

Ilustračné foto

Môj drahý mal dlhé roky jednu kaderníčku. Strihala ho vždy rovnako, len v lete mal strih, pochopiteľne o niečo kratší ako v zime. Holenie zvládal doma s holiacim strojčekom, ktorým skracoval strapatú bradu na sexy strnisko.
Fungovalo mu to takto niekoľko rokov. Za štyri roky, čo sme spolu, chytil rebéliu a oholil sa na hladko len dva krát (CHVALABOHU). Zakaždým som mu to patrične okomentovala. Nie v zlom. Lenže jemu sa to vôbec nehodilo. Tak si nechal znovu narásť bradu a zostalo to pri skracovaní.

Jedného dňa prišiel ocino z Anglicka s veľmi pozitívnym zážitkom z Barber Shopu. Ukecaná Rumunka mu tam skrátila bradu na príjemnú dĺžku a upravila ho britvou na fešáka. Na tvár mu dala naparený uterák, po holení mu ošetrila pleť a voskom upravila bradu. Keď znova zarástol, skúsil navštíviť aj holičstvo v našom okolí, kde mu bradu len prebehli strojčekom, no poriadna úprava britvou sa nekonala. Po tejto skúsenosti zostal sklamaný – veď strojčekom sa mohol oholiť aj doma a sám tak, ako to robieval predtým.

Ilustračné foto

… A tak som sa pustila do googlenia. Hľadala som poriadny BARBER SHOP, nie len obyčajné pánske holičstvo. A aj som vygooglila. Nie je snáď žiadnym prekvapením, že najviac ich bolo v Bratislave a jej okolí (a teraz príde veľké ale).
ALE našla som jeden Barber Shop, ktorý ma zaujal aj priamo v Banskej Bystrici – King Barber Bystrica.
Dôkladne som preskúmala ich web, Facebook aj Instagram. Majú tu kopu fotiek zákazníkov pred aj po úprave, fotky z rôznych podujatí, ktoré v Barber Shope organizovali, informácie o akciách, ktoré ešte len chystajú. O pár dní na to som našla na FB stránke rádia Expres aj rozhovor s majiteľom – Patrikom Brandom. Nemyslite si… Patrik nie je vyučený Barber. Všetko, čo vie sa naučil sám na sebe a svojich kamarátoch. To, čo robí neberie ako prácu, ale ako umenie. A to je to, začo si zaslúži obdiv. Mal sen, išiel si za ním, neustále ho zdokonaľoval a vytvoril skvelé miesto, kam budete radi chodiť relaxovať a aspoň na chvíľu vypnúť.

Po drobnejšom presviedčaní a pár argumentoch som drahého ukecala, aby sme to skúsili. Nechal si narásť dlhšie vlasy aj bradu, začo má právom môj obdiv.
Z FB strány King Barber Bystrica som sa dozvedela, že po 15:00 berú zákazníkov aj bez objednávky. Rozhodla som sa im napísať správičku či môžeme po 15:30 prísť. Odpoveď prišla takmer ihneď. Pre istotu si nás zapísali, aby sme mali určite miesto. Poobede ma drahý vyzdvihol v práci a išlo sa.

King Barber Bystrica nájdete v Banskej Bystrici na “Huštáku” v budove, kde je aj kaviareň Cartel (luxusné spojenie!). Vojsť sa k nim dá z vrchnej strany – od námestia.
Hneď, ako sme otvorili dvere na salóne a vošli dnu, privítali nás exkluzívne priestory. Čierno – zlatá farba stien, čierny nábytok so zlatými detailmi, bar, zlaté umývadlá a dominanta celého Barber Shopu – čierno zlaté kožené holičské kreslá.
Nestihli sme poriadne zatvoriť dvere a ujal sa nás jeden z Barberov. Opýtal sa nás, či sme objednaní a ponúkol nás drinkom. Keďže sme boli obaja šoféri, vytiahol ľahší kaliber a ponúkol nám kávu a vodu, čo nám spríjemnilo nie dlhé čakanie.

Interiér King Barber Bystrica, zdroj: FB King Barber Bystrica

Barber, ktorému sa do kresla posadil môj drahý sa mu hneď predstavil, potykal si s ním a celý čas, čo ho holil a strihal sa s ním debatil. Celý proces strihania a úpravy brady trval asi hodinu a dal si poriadne záležať! Inde vás vedia odbiť za pätnásť minút aj s cestou.

Barberi v King Barber Bystrica pristupujú ku každému zákazníkovi individuálne. Keďže drahého Barber najprv strihal, opýtal sa či má nejakú predstavu toho, čo by sa mu páčilo. Jeho jedinou požiadavkou bol postupný strih, inak mu účes dotvoril priamo Barber. Opýtal sa ho, od akej dĺžky môže so strihaním začať. Či môže od nuly alebo to dá od trojky či päťky. Keďže bol môj nápad dotrepať ho tam, obrátil sa s tou otázkou na mňa.
“Ále, bude teplo, dajme od trojky!” Povedala som a Barber začal strihať.
Úprimne povedané, oblial ma studený pot a už som videla, ako ma drahý dusí vo vlastnej šťave a následne smaží v trojobale ako rezeň, keď som videla aké je to trojkou krátke. Darmo, bola som zvyknutá, že máva dlhšie vlasy. Ex-la som vodu v pohári akoby to bolo to posledné, pred masakrom, ktorý som očakávala, načo hneď zareagoval jeden z Barberov a ponúkol mi ďalší pohár.

King Barber Bystrica

Po strihaní nasadil Barber na operadlo kresla opierku na hlavu, sklopil operadlo a pustil sa do úpravy brady. Najprv ju drahému skrátil a potom sa venoval jej tvaru, ktorý zručne opracoval britvou. Musím povedať, že opaľovanie britvy ohňom urobí dojem!
Na záver mu Barber vysušil a dotvaroval účes a ošetril holenú pokožku príjemne voňajúcou kolínskou. Podal mu zrkadlo, aby si skontroloval výsledok (i keď môj natešený výraz podľa mňa hovoril za všetko).
Po úvodnom šoku s “trojokou” som zostala veľmi príjemne prekvapená celkovým výsledkom. Normálne sa mi podlomili kolená, keď drahý vstal z kresla a otočil sa tvárou ku mne – a to som sedela!
Pred odchodom nám ešte raz ponúkli drink, zaplatili sme asi 25 € (čo je primeraná cena vzhľadom na dĺžku vlasov a brady, s ktorými tam drahý prišiel), personál aj samotný majiteľ sa s nami rozlúčili a my sme s dobrým dojmom, ktorý na nás urobili v King Barber Bystrica odišli preč (ja nespúšťajúc oči z môjho vystajlovaného muža).

Ilustračné foto

Poďme si to zhrnúť:
Čierno-zlatý interiér King Barber Bystrica vkusne dopĺňajú luxusné čierno-zlaté holičské kreslá, ktoré sú akousi dominantou celého priestoru.
Čakanie v salóne si môžete spríjemniť širokým sortimentom ponúkaného alkoholu či dobrou kávou. V čakacom “kútiku” nájdete aj veľkú obrazovku a PS3 s rôznymi hrami.
Personál hodnotím na JEDNOTKU. Od nášho vstupu do salónu, uvítania, ponúknutia občerstvenia, cez samotné strihanie a úpravu brady, až po platbu a odchod zo salónu prebehlo všetko úplne hladko a cítili sme sa príjemne. Barberi sa celý čas starajú nie len o pohodlie zákazníka v kresle, ale aj o pohodlie čakajúcich zákazníkov.
Neviem či je niečo, čo im môžem vytknúť. (Aj keď v mojich predstavách nosia Barberi košele s vyhrnutými rukávmi).

Milí páni, ak sem raz vkročíte, už nebudete chcieť inam a všetky ženy z vás pôjdu do kolien! Milé dámy, keď toho svojho raz ukecáte a dotiahnete ho do King Barber, už ho inam nepustíte! Chalani sú jednoducho dobrí v tom, čo robia a celý tím si právom zaslúži 10/10!
Odporúčam!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *